Basında Akdeniz
 
Basında yer alan asılsız haberlere ilişkin açıklamadır

Bazı gazetelerde ve sosyal medyada Şirketimize ilişkin olarak gerçek dışı haber ve değerlendirmelere yer verildiği görülmektedir. Kamuoyunu ve siz değerli yatırımcılarımızın haklarını korumak amacıyla, yanıltıcı bilgilendirme yapan bu kuruluşların asılsız haberleri hakkında açıklama gereği hasıl olmuştur.

Kuruluşundan bu yana daima ülke menfaatlerini öne koyarak, faaliyetlerini ticari ilkeler ve özel güvenlik yasası başta olmak üzere tüm yasal mevzuatlara uygun bir şekilde yürütmekte olan Akdeniz Güvenlik Hizmetleri A.Ş. belli karanlık çevreler tarafından üretilen asılsız dedikodular ile yıpratılmaya çalışılmaktadır. Akdeniz Güvenlik Hizmetleri A.Ş. bütün bu çirkin ve karanlık oyunların niye hedefi olmuştur ve olmaktadır? Bu sorunun cevabı çok açıktır. Çünkü Akdeniz Güvenlik Hizmetleri A.Ş., ülkemizin yerli sermaye ile kurulmuş en büyük "milli sermayeli" güvenlik şirketidir. Çok sayıda önemli devlet kurumu güvenliğini Akdeniz'e emanet etmiştir. Hedef, Türkiye'nin borsada işlem gören halka açık, her zaman ve her şartta yasal mevzuatlar ışığında gerek mali gerekse operasyonel denetimden geçen ve şeffaf olan bu "milli sermayeli" güvenlik şirketinin sektöründeki başarısını gölgelemek niyetidir. Ne yazık ki bu kirli maksat sahipleri karanlık oyunlarına farklı camialardan piyon bulabilmişlerdir. Bu müstevli klik, ısrarla Akdeniz Güvenlik Hizmetleri A.Ş.'ini ve mensuplarını Fetö/PDY ile ilişkilendirmeye çalışarak, senaryolar üreterek düzmece yazılar yazdırmaktadır. Ama bilinmelidir ki hiçbir yalan, tezgah ve kumpas gizli kalmaz.

Kamuoyundan ve hissedarlarımızdan şu hususu açıklıkla bilmelerini ve müsterih olmalarını rica ederiz. Bizler tarih boyunca bin bir zahmet, komplo ve karanlık oyunları inadına bozarak hür yaşamayı hak etmiş büyük Türk milletinin asil evlatlarıyız. Hiç kimsenin yalan ve iftiralarından korkup da bir milim bile geri adım atmayız. Akdeniz Güvenlik Hizmetleri A.Ş, ne Fetö/PDY, ne başka bir karanlık odakla hiçbir şekilde irtibatlı değildir. Bütün iftiralar, bütün tezgahlar çok kısa zaman içinde adaletin önünde bozulacaktır. Bu çerçevede bir kısım medyada servis edilen yanlış ve yanıltıcı haberlere itibar edilmemesi gerektiğini, verilemeyecek hiçbir hesabımızın olmadığını, puslu havada Akdeniz'i töhmet altında bırakmaya çalışanların adaletin önünde hesap vermelerinin yakın olduğunu kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgilerine arz ederiz.


Saygılarımızla,

 

 
Akdeniz Güvenlik 2013